Opis


Dawniej nie można było sobie wyobrazić niedzieli bez pachnącego ciasta upieczonego przez mamę lub babcię. Dziś odchodzi się od tego zwyczaju, uznając, że pieczenie zajmuje zbyt dużo czasu lub że przepisy są zbyt komplikowane.

Kłam temu zadaje klasyczny przepis na pyszne wilgotne ciasto, czyli tradycyjna babka piaskowa w wersji dla leniwych. Przepis dostępny jest na blogu posmakuj-to.blogspot.com. 

Taka puszysta babka świetnie się sprawdzi w sytuacji, gdy nie ma czasu na pójście do sklepu, a właśnie zapowiedzieli się niespodziewani goście, lub też po prostu ma się ochotę na coś słodkiego do popołudniowej kawy. Do babki potrzeba tylko ośmiu składników, które zazwyczaj każda pani domu ma w swojej lodówce lub spiżarni. Sam przepis jest bardzo prosty do wykonania. 

Aby uatrakcyjnić pieczenie, warto zaprosić do wspólnej pracy dzieci. Ciasto wykonane razem z pewnością da maluchom wiele radości i satysfakcji, na pewno też będzie im bardziej smakować. Zaszczepianie dzieciom chęci uczestnictwa w tego typu pracach, jak gotowanie czy pieczenie uczy ich samodzielności oraz pomaga w późniejszym życiu.

 

Utworzono: 2020-07-21

Zdjęcie


MapaADRES

Nazwa: Posmakujto!
Adres: -- 0
Telefon: 000000000
Miejscowość: ---
Kod pocztowy: 00-000

OPINIA


Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.

SOCIAL
Oceń firmę (0 z 0 głosów)OKOLICZNE FIRMYJ&M Global Enterprise LLC

Family Med Care

Bracia Chacia© Copyright 2023 - nobodysperfect.pl